fot. Paweł Palembas

Nad większą częścią kraju pojawi się słońce

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa Zachodnia, Południowo-Zachodnia oraz krańce południowo-wschodnie będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż znad Skandynawii.

Polska znajdzie się na skraju tego wyżu, zachodnia część kraju stopniowo przechodzić będzie pod wpływ układu niżowego z ośrodkami nad zachodnią Europą. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza napływającej ze wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami, szczególnie na północnym wschodzie i w dolinach górskich, mgły ograniczające widzialność do 200 m; w ich rejonie lokalnie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 7 st., 9 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 11 st., 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, na krańcach zachodnich w porywach lokalnie do 55 km/h, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające na wschodzie oraz lokalnie na południu do dużego. Temperatura minimalna od -2 st., -1 st. Na północnym wschodzie, około 3 st., 4 st. w centrum do 5 st., 7 st. na południowym zachodzie i nad morzem, a w dolinach górskich lokalnie od 1 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany, na zachodzie lokalnie porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj