fot. flickr.com

Na zachodzie kraju, Mazowszu i Podlasiu burze, lokalnie z gradem

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i częściowo środkowa będzie w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Napływać będzie bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

Północna i wschodnia Polska będzie na skraju wspomnianego wyżu, a pozostałe obszary znajdą się w zasięgu zatoki niżu znad Niemiec. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz na zachodzie kraju, Mazowszu i Podlasiu burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm, gdzieniegdzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na wybrzeżu i kotlinach sudeckich do 27 st., 28 st. na pozostałym obszarze kraju. Chłodniej na Półwyspie Helskim i Podhalu około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środę na czwartek na północnym-wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 12 st. do 15 st., 16 st. Chłodniej na północnym wschodzie, wybrzeżu zachodnim i Podhalu 9 st., 10 st. Wiatr umiarkowany, na wschodzie kraju południowo-wschodni, na zachodzie północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj