fot. pixabay.com

W środę na wschodzie i południu Polski zachmurzenie na ogół duże, miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem lokalnie deszczu

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północno-wschodnia oraz częściowo Centralna i Południowa będzie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Zachodnia połowa kraju będzie w zasięgu klina wyżowego, wschodnia pod wpływem płytkiego niżu przemieszczającego się z północy na południe wzdłuż wschodniego pogranicza Polski. Na wschodzie kraju będzie też zalegała strefa falującego frontu. Z północnego zachodu napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

Na wschodzie i południu zachmurzenie na ogół duże, miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem lokalnie deszczu. W Karpatach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm – 10 cm. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, okresami umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 0 stopni na południowym wschodzie do 7 stopni w centrum i 9 stopni Celsjusza na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około -1 stopień C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W Tatrach porywy do 65 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na zachodzie kraju, rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -9 stopni na północnym wschodzie do -3 w centrum i -1 stopnia na zachodzie oraz nad morzem. W dolinach karpackich około -10 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h, okresami zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl