fot. Paweł Palembas

Deszcz i deszcz ze śniegiem w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, częściowo środkowa oraz wschodnia będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Islandią i zachodnią Rosją. Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie rozległy wyż z centrami nad południową Skandynawią, Alpami i Morzem Śródziemnym.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Na południu kraju zaznaczy się strefa przemieszczającego się na południe frontu chłodnego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południu i południowym wschodzie śniegu. Po południu w północnej połowie Polski większe przejaśnienia i tam zanik opadów. Na południu i wschodzie kraju miejscami możliwe słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, lokalnie powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. na południowym wschodzie, około 1 st. w centrum do 4 st. na północnym zachodzie i wybrzeżu. Na wschodzie kraju wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na zachodzie kraju wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na zachodzie i północy kraju, większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. Na Nizinie Szczecińskiej lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -3 do -1 st., w rejonach podgórskich około -5 st. Na wschodzie wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-zachodni. Na zachodzie kraju wiatr słaby, północno-zachodni, lokalnie zmienny.

PAP/RIRM

drukuj