fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Deszczowo i chłodno na wschodzie, ciepło na zachodzie – do 26 st. C

Na wschodzie kraju nadal będzie pochmurno i chłodno. Temperatura wyniesie ok. 15 stopni, a w wielu miejscach można się spodziewać ciągłego deszczu. Pogodniej i cieplej ma być na zachodzie. Tam termometry wskażą nawet 26 stopni – prognozuje synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział, że pogoda będzie zróżnicowana i podzieli kraj na wschód i zachód.

Szymon Ogórek wyjaśnił, że na wschodzie nadal będzie pochmurno i deszczowo. Padać będzie głównie na Podlasiu, Mazurach, Mazowszu, w Łódzkiem, częściowo w Świętokrzyskiem czy na północy w Lubelskiem.

Na pozostałym obszarze opady będą śladowe, a na krańcach południowych zachodnich może dochodzić do burz. Poza tym – jak podkreślił synoptyk – zachód będzie bardziej pogodny i słoneczny.

Różnicę będzie także widać pod względem temperatury. Termometry na wschodzie wskazywać będą ok. 15-16 stopni, zaś na zachodzie – nawet do 25-26 stopni.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl