fot. PAP/Aleksander Koźmiński

IMGW: burze z gradem w całej Polsce

Do wieczora w całej Polsce obowiązują wydane w poniedziałek przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Porywy wiatru lokalnie wyniosą nawet do 90 km/h.

Zgodnie z prognozą Instytutu prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi od 80 proc. na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie do 95 proc. w województwie wielkopolskim. W części województw istnieje możliwość zwiększenia stopnia ostrzeżenia.

W większości kraju opady wyniosą od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a porywy wiatru – nawet do 90 km/h. Miejscami może także padać grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl