IMGW: Ośrodek niżowy opuścił granice Polski

Ośrodek niżowy opuścił granice Polski – poinformowała Małgorzata Maczuga, kierownik biura prognoz hydrologicznych IMGW. Synoptycy informują, że w ciągu najbliższej doby w Małopolsce opady mają wynieść do 20 mm.

W Krakowie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z niebezpieczną sytuacją hydrologiczną w Małopolsce i w sąsiednich województwach. Ma to związek z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły na południu kraju.

Przez Kraków przechodzi fala kulminacyjna. IMGW poinformowało o poprawie pogody.

– Ośrodek niżowy opuścił granice Polski i znajduje się już na wschodzie, poza granicami. Obecnie jesteśmy jeszcze na skraju tego niżu, a od zachodu rozbudowuje się klin wyżowy. W związku z tym, że jesteśmy jeszcze na skraju tego niżu, podaję prognozę pogody dla województwa małopolskiego z ważnością od godziny 7.30 dnia dzisiejszego do 7.30 dnia jutrzejszego. Potwierdzam tę prognozę, którą wczoraj wieczorem przekazywałam: lokalnie do 20 milimetrów w ciągu najbliższej doby dla województwa małopolskiego – powiedziała Małgorzata Maczuga.

Na kolejną dobę synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Jedynie lokalnie może pojawić się słaby deszcz.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl