fot. flickr.com

W całej Polsce możliwe opady deszczu

Jak podaje IMGW, południowo-zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Nad pozostałym obszarem dominują niże z układami frontów atmosferycznych.

Nad zachodnią połową Polski rozbuduje się klin wyżowy, reszta kraju pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na południowym wschodzie zaznaczy się strefa pofalowanego frontu. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich utrzyma się cieplejsza masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli rosło.

W środę na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie będzie duże z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, na wybrzeżu i Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st., 17 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 23 st., 24 st. na południowym zachodzie, na Podhalu około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami. Na północy, krańcach wschodnich i południowych słabe przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. do 14 st., chłodniej na terenach podgórskich i krańcach północno-wschodnich: od 6 st. do 8 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl