fot. Paweł Palembas

Najbliższe dni przyniosą ocieplenie

Jak podaje IMGW, Europa południowa i południowo-zachodnia będą się znajdowały pod wpływem wyżów z centrami nad Atlantykiem, Ukrainą i Rumunią. Reszta kontynentu będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Północnym, Finlandią i Uralem.

Przeważająca część kraju będzie w zasięgu wyżu znad południowo-zachodniej Ukrainy, tylko północny zachód Polski będzie na skraju niżu, który znad Wysp Brytyjskich przemieści się nad Morze Północne. Po południu od zachodu nasunie się front chłodny. Z południowego zachodu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadało.

W dzień na zachodzie i północy zachmurzenie będzie przeważnie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowane, okresami duże, tylko na południowym wschodzie małe lub umiarkowane. Rano na Suwalszczyźnie możliwy słaby śnieg, po południu, na zachodzie i Pomorzu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st. na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich do 6 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w zachodniej połowie kraju porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 85 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, początkowo na południowym wschodzie, a nad ranem na północnym zachodzie z większymi przejaśnieniami. Postępujące z zachodu na wschód deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie również śniegu. Przejściowo na wschodzie, w centrum i na południu możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4 st. na wschodzie do 3 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na zachodzie, południu i na Pomorzu porywisty, południowo-zachodni i południowy. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na Śląsku również z rozpogodzeniami. Na Pomorzu okresami opady deszczu, na wschodzie deszczu ze śniegiem i deszczu, na południowym wschodzie miejscami mżawka, a wcześnie rano możliwe marznące deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 7 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wschodzie okresami słaby, na wybrzeżu okresami dość silny, na zachodzie i Pomorzu porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach początkowo do 70 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl