fot. flickr.com

Napłynie ciepłe polarno-morskie powietrze

Jak informuje IMGW, Europa południowa, zachodnia i centralna znajdą się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem wyżu znad południowej Europy. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie powoli rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo lokalnie na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresowo umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie okresami opady mżawki. Miejscami mgły ograniczające widzialność: na północy do 300 m, na południu do 100 m. Temperatura minimalna od -2, 0 st. lokalnie na południu do 1, 4 st. na przeważającym obszarze kraju i 5, 6 st. w strefie nadmorskiej. W rejonach podgórskich około -4 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i na zachodzie miejscami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Na południu początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 do 9 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj