fot. PAP

W kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Jedynie na południowym-wschodzie oraz na północy zaznaczą się słabe układy niżowe. Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego, po południu z zachodu na wschód zacznie przemieszczać się front okluzji. Z zachodu napływać będzie chłodna i wilgotna masa polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, głównie na zachodzie, północy i w centrum Polski oraz w Karpatach. Na zachodzie oraz w centrum możliwe lokalne burze. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 13, 15 st. na północy kraju do 19 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, nad ranem miejscami rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od 6, 8 st. na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich do 9, 12 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny, z przewaga kierunków południowych.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 12, 15 st. na północy kraju do 20 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, na północy Polski z przewagą kierunków północnych i wschodnich, na pozostałym obszarze z przewagą kierunków południowych.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, początkowo południowo-zachodni, po południu zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, południowy. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP

drukuj