Prognoza pogody na dziś

 Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Czechami, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo zaznaczy się odsuwająca się na wschód strefa rozmywającego się frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w tej samej polarno-morskiej masie powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

W czwartek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie początkowo zachmurzenie całkowite i opady deszczu, później większe przejaśnienia i miejscami przelotne opady deszczu. Na południu Podkarpacia prognozowana suma opadów do 10 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wybrzeżu i we wschodniej połowie kraju okresami duże i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na północnym wschodzie do 24 st. na południowym zachodzie, na wybrzeżu chłodniej, od 17 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północy okresami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 st., 10 st. na wschodzie do 12 st., 15 st. na zachodzie i wybrzeżu, w kotlinach karpackich chłodniej, od 6 do 9 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni, skręcający na południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna 11 s. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl