Nad Polską jesienna pogoda

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Północna część Polski pozostanie w zasięgu niżu znad Europy północno-wschodniej, południowa dostanie się pod wpływ wyżu znad Węgier. Napływać będzie chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W Warszawie w piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, ale na północy, krańcach zachodnich i na południowym zachodzie okresami wzrośnie do dużego z możliwością wystąpienia słabych opadów deszczu. Na północy kraju i nad morzem miejscami burze. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie do 19 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 70 km/h, zachodni.

W nocy z piątku na sobotę przeważnie zachmurzenie umiarkowane. Na północy, zachodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami słaby deszcz. Na północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7 st. do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W górach porywy do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl