Prognoza pogody na dziś i jutro

Europa południowo-zachodnia oraz wschodnia znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z rejonu Islandii, Sycylii i Rumunii. Południowo-wschodnia część Polski będzie pod wpływem niżu znad Rumunii, w strefie frontu ciepłego. Pozostała część kraju znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżowego. Napływać będzie powietrze pochodzenia polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże, opady deszczu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W zachodniej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temp. maks. od 5 do 8 st. W kotlinach karpackich od 2 do 5 st. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków północnych, w Wielkopolsce słaby zmienny, na Pomorzu i nad morzem słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na zachodzie kraju większe przejaśnienia. Na wschodzie okresowo opady deszczu, a na krańcach północno-wschodnich także i deszczu ze śniegiem. Opady deszczu mogą się także pojawić w drugiej części nocy na krańcach północno-zachodnich. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temp. min. od -2 st. miejscami na Pomorzu do 3 st. na krańcach południowo-wschodnich. W kotlinach sudeckich lokalnie temp. może spaść do -3, -4 st. Wiatr słaby, na przeważającym obszarze zmienny, na zachodzie z kierunków południowych. Nad morzem wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W piątek zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia. Na krańcach północnych i zachodnich pojawią się opady deszczu. Słabe opady deszczu możliwe także na wschodzie. Temp. maks. od 5 st. na Suwalszczyźnie do 10 st. na Śląsku. Wiatr słaby, nad morzem i na Pomorzu słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na krańcach północno-zachodnich skręcający na kierunki zachodnie.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy pochmurno. Początkowo słabe opady deszczu. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl