fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody na 22 i 23 lipca

Jak informuje IMGW, Europa północna, krańce zachodnie oraz częściowo basen Morza Śródziemnego znajdować się będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą płytkie niże z ośrodkami nad Morzem Celtyckim i Ukrainą. Nad Polską rozbuduje się słaby klin związany z wyżem znad Skandynawii, po południu od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w nieco chłodniejszym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu. Na krańcach zachodnich oraz na południu lokalnie burze, w górach prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na północy do 28 st., 30 st. w centrum i na południu. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni, miejscami zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę w zachodniej połowie kraju oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Na południu, głównie w górach, miejscami burze z opadami do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 12 st., 13 st. na północnym wschodzie do 18 st., 19 st. w centrum i na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, liczne burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, a na południu miejscami do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st., 25 st. na północy do 30 st., 31 st. w centrum i na południu, a na wybrzeżu od 21 st. do 23 st. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy z soboty na niedziele zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu lub burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, w czasie burzy porywy wiatru do 65 km/h, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj