Polska pod wpływem zatoki niżowej

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie zachodnią część kontynentu oraz północne Bałkany będą pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej, nad północną częścią kraju będzie znajdować się front okluzji. Będziemy w polarno-morskim powietrzu.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami, zwłaszcza na północy i południu słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 1 do 3 st., w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie cieplej, od 3 do 5 st. W dolinach górskich od 0 do 2 st. Wiatr przeważnie z kierunków zachodnich, słaby, w dolinach sudeckich okresami umiarkowany.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami, zwłaszcza na północy i południu słabe opady śniegu, początkowo również deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -4 do -2 st., w dolinach górskich od -6 do -4 st., nad samym morzem od 0 do 2 st. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby, na Pomorzu miejscami umiarkowany.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Gdzieniegdzie słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 1 do 3 st., w dolinach karpackich od -1 do 1 st. Wiatr przeważnie południowo-zachodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl