Sudan Południowy: klęska humanitarna

Z apelem o wsparcie do organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie wystąpili liderzy religijni z Sudanu Południowego. Mieszkańcy regionu Mundri, objętego od miesięcy walkami etnicznymi, są bestialsko mordowani i zmuszani do opuszczania swych domostw.

Autorzy apelu: katolicy, protestanci i muzułmanie informują o nieludzkich warunkach, w jakich przyszło żyć ponad 80 tys. mieszkańców z powodu wojny plemiennej w Sudanie Południowym. Najbardziej narażone są kobiety, dzieci i starcy, zmuszeni do życia w buszu, bez dostępu do żywności, czystej wody i pomocy medycznej. Liderzy religijni zażądali natychmiastowego wstrzymania działań wojskowych w regionie, aby umożliwić dotarcie z pomocą humanitarną do uchodźców.

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie od wielu lat działa na terenie Sudanu. Wspiera przede wszystkim lokalny Kościół w jego posłudze duszpasterskiej oraz pracy z uchodźcami i ofiarami konfliktów wojennych.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl