Głód może dotknąć 8,5 mln mieszkańców Sudanu Południowego

Polska Akcja Humanitarna apeluje o pilne wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego. W tym roku głód i niedożywienie może dotknąć tam nawet 8,5 mln osób.

W wyniku licznych powodzi w ciągu ostatnich lat sytuacja w Sudanie Południowym stała się dramatyczna. Pogłębił się m.in. problem w dostępie do żywności. W całym kraju ucierpiał blisko milion ludzi. Fala powodziowa zniszczyła 65 tys. ha pól uprawnych, zabijając także 800 tys. sztuk bydła i innych zwierząt hodowlanych.

Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej wskazuje, że sytuacja w Sudanie Południowym to prawdziwa katastrofa dla ogromnej części ludności.

– Sytuacja Sudanu Południowego jest wyjątkowa, bo od trzech lat nawiedzają go ogromne powodzie. Zmiany klimatu napędzają głód, a kryzys narasta. Dodatkowo mieszkańcy zmagają się z niespotykaną wcześniej w tej części Afryki falą zakażeń COVID-19. W całym kraju wielkości Francji jest tylko siedem ośrodków dla pacjentów z koronawirusem. Potrzeby są ogromne. Pracownicy PAH są na miejscu i pomagają, jak tylko mogą – informuje Helena Krajewska.

W tym roku pomocy humanitarnej będzie potrzebować aż 274 mln osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż 4 lata temu.

https://twitter.com/PAH_org/status/1480919599344463876

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl