Sudan Południowy: trzy dni modlitw o pokój

Przez trzy dni we wszystkich parafiach Sudanu Południowego modlono się o przywrócenie pokoju w tym kraju. Jest to reakcja na zapowiedź możliwego powrotu do władzy lidera grupy rebeliantów i byłego wiceprezydenta Rieka Machara. Jednym z inicjatorów modlitewnej akcji był katolicki arcybiskup stołecznej Dżuby Paulino Lukudu Loro.

„Nie wiadomo, co może się zdarzyć. Jako Kościół, nie tylko katolicki, gdyż w sytuacji naszego kraju tworzymy Kościół ekumeniczny, jesteśmy zawsze razem, aby pomagać także innym. Wydaje mi się, że ludzie nie mogą zrozumieć, dlaczego mamy taką sytuację w rządzie. Chyba i jedni, i drudzy – tak rząd, jak i ludzie Rieka Machara – boją się samych siebie” – powiedział arcybiskup stolicy Sudanu Południowego.

Duchowny podkreślił, że cierpienie cywilów jest ogromne.

„Tymi, którzy cierpią, jesteśmy my, biedni mieszkańcy tego kraju. Z powodu tego strachu, nie mogą zaspokoić podstawowych potrzeb. Ludzie cierpią, umierają. Umieramy z głodu, tak wiele cierpienia powoduje ta sytuacja. To jest męka dla wszystkich mieszkańców kraju”  – zaznaczył Paulino Lukudu Loro.

RadioWatykańskie/RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl