Modlitwa w obronie życia i prof. Chazana

O godz. 15:00 pod siedzibą Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz rozpocznie się modlitwa w obronie życia i prof. Bogdana Chazana. Organizatorami tej inicjatywy są uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Solidarni2010.

Przez 2 godziny – od 15:00 do 17:00 – uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Solidarni2010 będą modlić się w intencji życia, a także w obronie prof. Bogdana Chazana, wybitnego lekarza, który znalazł się w ogniu krytyki i obelg dlatego, że odmówił pacjentce tzw. aborcji, czyli zabicia jej nienarodzonego dziecka.

Prof. Chazan stając na straży życia, powołał się na klauzulę sumienia – która prawnie mu się należy. Za to został odwołany z dotychczasowej funkcji dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Decyzja ta zapadła z ust prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jednak jak się okazuje, los prof. Chazana na stanowisku dyrektora placówki nie jest wcale przesądzony. Do tej pory żadne z wyjaśniających sprawę postępowań kontrolnych w Szpitalu im. Świętej Rodziny, nie zostało jeszcze ukończone. Co więcej, wiele stawianych zarzutów nie wytrzymuje prawnej krytyki.

– Cała nagonka na prof. Chazana była oparta na kłamstwach – powiedział  Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji Pro – Prawo do Życia.

W samym raporcie mamy wiele dowodów na to, że prof. Chazan pełnił w tym konkretnym przypadku dla pacjentki rolę nie tylko dyrektora szpitala, ale także lekarza, z którym w kwestiach medycznych konsultował się lekarz prowadzący.

– Lekarz prowadzący, dr Gawlak, konsultuje medyczne kwestie i aspekty prowadzenia ciąży, tego szczególnego przypadku, ze starszym kolegą, profesorem, a zarazem dyrektorem szpitala Bogdanem Chazanem. Sama pacjentka potwierdza to w wyjaśnieniach opublikowanych w treści protokołu –  podkreślił mec. Jerzy Kwaśniewski, pełnomocnik prof. Chazana.

Jednak prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi coś innego.

W obecnie obowiązującym stanie prawnym administrator szpitala nie mógł odmówić pacjentce prawa do zabiegu przerwania ciąży. Może zrobić  to jedynie lekarz prowadzący i tylko ten korzysta z klauzuli – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz upubliczniła projekt raportu z naruszeniem prawa do prywatności, ale także tajemnicy lekarskiej. Na pierwszej stronie projektu raportu znajduje się adnotacja, że został on przygotowany tylko do użytku służbowego, a to może stanowić przestępstwo z art. 266 KK.

Kontrole nie zostały zakończone, a nawet można powiedzieć, że w momencie, kiedy zostały wszczęte, to już minister Arłukowicz ferował wyroki  w sprawie która jeszcze nie została zakończona – zauważył Mariusz Dzierżawski.

Tego typu karygodne działania, za którymi stoi rządząca koalicja skłoniły obrońców życia do publicznej modlitwy.

– Potrzebna jest nam modlitwa egzorcyzmu, aby władze Warszawy i rządzący zaprzestali popierania morderczych praktyk. Połóżmy kres szykanom wobec prof. Bogdana Chazana. Wesprzyjmy modlitwą lekarzy, który są bezwzględnie atakowani i prześladowani za obronę życia nienarodzonych dzieci i za pracę zgodną z prawidłowo ukształtowanym sumieniem – podkreślają organizatorzy akcji.

 

TV Trwam News

drukuj