Pikieta w obronie życia w Rzeszowie

W Rzeszowie po raz kolejny odbyła się pikieta w obronie dzieci nienarodzonych. Tym razem bez udziału Jacka Kotuli i Przemysława Sycza. Sąd zabronił im organizacji oraz uczestnictwa w pikietach, które mogły by sugerować, że w prywatnym szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie zabijane są nienarodzone dzieci.

Obrońcy życia w Rzeszowie spotykają się regularnie aby protestować przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Uczestnicy pikiety podkreślają, że wielu mieszkańców Rzeszowa nie wie, że dzieje się to w ich mieście.

–  Jest to szansa, żeby uświadomić ludziom, że aborcja jest dużym problemem o którym się nie tylko mówi gdzieś tam. To się dzieje u nas. Ludzie nawet sobie nie zdają sprawy z powszechności tego problemu – powiedziała Ewelina, uczestniczka protestu.

Dotychczas głównymi organizatorami rzeszowskich pikiet w obronie życia byli Jacek Kotula i Przemysław Sycz. Teraz zakazuje im tego wyrok sądu.

– Zarządzeniem sądu apelacyjnego wraz z moim kolegą Przemkiem mam zakaz organizowania i uczestniczenia w pikietach w których poruszana jest sprawa aborcji w Pro-Familii – powiedział Jacek Kotula.

Proces przeciwko rzeszowskim obrońcom życia wytoczył prywatny szpital Pro-Familia, który twierdził, że nie zabija dzieci tylko dokonuje terminacji ciąży. Dyrekcja przekonuje, że robi to zgodnie z prawem i nie można nazwać tego zabiciem dziecka. Rację prywatnej placówce finansowanej przez NFZ przyznał sąd. Teraz realizację decyzji sądu dokładnie sprawdza policja, która pojawiła się na pikiecie. Przed pikietą policjanci dzwonili do jej organizatorów wypytując szczegółowo czy pojawią się na niej Jacek Kotula i Przemysław Sycz.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl