Krucjata modlitewna za Kościół i Ojczyznę

Przez najbliższe dwa tygodnie na pl. Zbawiciela warszawiacy będą modlić się na różańcu w intencji ojczyzny, Kościoła i rodzin oraz o powstrzymanie deprawacji młodzieży. Dziś w południe modlono się po raz pierwszy.

W centrum stolicy na pl. Zbawiciela przed dwoma laty zainstalowano tęczę, którą środowiska homoseksualne przyjęły za swój symbol.

– Przed wojną był tutaj pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tej chwili, aż wstyd powiedzieć, symbol grzechów Sodomy i Gomory – mówił misjonarz ks. Jerzy Garda, organizator krucjaty różańcowej.

Instalacja ta wywołuje oburzenie wśród mieszkańców nie tylko stolicy. Tęcza kilka razy była podpalona. Mimo to władze Warszawy uparcie ją odnawiają. Wydały już na ten cel ponad 100 tys. zł. W obronie instalacji stają środowiska lewicowe i homoseksualne.

Ks. Jerzy Garda, inicjator modlitwy na placu Zbawiciela podkreśla, że jest ona próbą przezwyciężenia demoralizacji jaka szerzy się w Polsce.

– Nasza pikieta jest ekspiacją za bluźnierstwa, znieważanie Pana Boga, rzeczy świętych w naszej Ojczyźnie – zaznaczał misjonarz.

Dziś na placu Zbawiciela odbyło się pierwsze spotkanie, kolejne modlitewne spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, w samo południe. Modlitwa różańcowa będzie odmawiana na placu Zbawiciela do końca czerwca.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl