fot. pixabay.com

Dzień Skupienia dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się dziś Dzień Skupienia dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka. Podczas spotkania zaplanowano konferencje, modlitwę i rozmowę.

O godz. 10.15 w Kaplicy Słowackiej w dolnej Bazylice będzie sprawowana Msza św., a następnie zostanie wygłoszona pierwsza konferencja.

Po południu odbędzie się spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci utraconych, którzy podzielą się z uczestnikami swoim świadectwem.

Jednym z organizatorów wydarzenia jest dr Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jak powiedział, dzień skupienia to ważny element duchowy w żałobie rodziców po stracie dziecka.

Jest to pewien przystanek na drodze żałoby, moment w procesie uzdrowienia rodziców po śmierci dziecka, który chcemy, aby był momentem ściśle duchowym. Obecnie w towarzyszeniu rodzicom osieroconym dominanty zyskuje perspektywa psychologiczna, jest ona ważna dla osób wierzących, ale dla nich ważna jest również rzeczywistość duchowa, a więc doświadczenie obecności Boga w okresie żałoby. Chcemy pokazać rodzicom, że droga żałoby jest taka, jaką przeżyli uczniowie w drodze do Emaus – wskazał dr Piotr Guzdek.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli przyjąć szkaplerz św. Dominika Savio, nazywanego patronem od kołyski. Spotkanie zakończy się ok. godz. 18.00.

RIRM

drukuj