fot. PAP/EPA

Dzień modlitw za Kościół prześladowany na Bliskim Wschodzie

Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest coraz bardziej dramatyczna. Dlatego dziś w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, księża biskupi zachęcają by włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

Duchowni proszą, by ofiarować swój udział we Mszy św. i Komunię św. w intencji ustania prześladowań w Iraku, Syrii i Palestynie. Dziś o godz. 11:00 u stóp Jasnogórskiej Pani uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie i homilie wygłosi ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

– Będziemy modlić się w intencji prześladowanych w Iraku, Syrii czy Palestynie. Będziemy także w miarę własnych możliwości podejmować uczynki pokutne, do których zachęcam – do wyrzeczenia, do jałmużny, do postu. Chcemy również wesprzeć, na prośbę stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, naszymi ofiarami, także materialnymi tych naszych braci i nasze siostry, którzy cierpią na Wschodzie – powiedział ks. abp Wojciech Polak.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przed 2003 rokiem w Iraku mieszkało 1mln 400 tys. chrześcijan, obecnie jest ich zaledwie 150 tys. Grozi im całkowita eksterminacja. Transmisję Eucharystii z Jasnej Góry przeprowadzi Radio Maryja.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj