fot. PAP/EPA.

57. Światowy Dzień Pokoju – papież Franciszek zaapelował o pokój na świecie i pojednanie

W poniedziałek po raz 57. obchodziliśmy Światowy Dzień Pokoju. Ojciec Święty Franciszek apelował do wiernych i społeczności międzynarodowej o pojednanie. Zachęcał także do wzrastania w miłości i szacunku.

1 stycznia – nieprzerwanie od 1967 roku – obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Tegoroczny miał szczególny wymiar z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Ojciec Święty w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański apelował o budowę społeczeństw sprawiedliwych i pokojowych.

– Wolność i pokojowe współistnienie są zagrożone wówczas, gdy ludzie ulegają pokusie egoizmu, korzyści osobistej, żądzy zysku i pragnienia władzy. Miłość natomiast wymaga szacunku i życzliwości – w ten sposób przełamuje bariery i pomaga żyć w relacjach braterskich, budować bardziej sprawiedliwe i humanitarne, bardziej pokojowe społeczeństwa – mówił papież Franciszek.

W tym kontekście Papież zachęcał także do spojrzenia na miłość Maryi, Królowej Pokoju. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Ojciec Święty wskazywał w homilii na ważną rolę kobiet w społeczeństwie.

– Świat potrzebuje spojrzenia na matki i kobiety, aby odnaleźć pokój, aby wyrwać się ze spirali przemocy i nienawiści, i aby powrócić do posiadania ludzkiego spojrzenia i serca, które widzi – akcentował Papież.

Ojciec Święty Franciszek apelował, abyśmy modlitwy o pokój kierowali właśnie do Matki Bożej.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl