fot. PAP/EPA

Papież Franciszek poświęcił dzwony „Głos nienarodzonych”, które zostaną przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę

Ojciec Święty Franciszek polecił naszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne.

Zwracając się do Polaków w trakcie cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie, Papież poinformował, że na prośbę polskiej Fundacji „Życiu Tak” poświęcił dzwony „Głos nienarodzonych”, które zostaną przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę.

– Niech będą dla tych narodów i dla nas wszystkich znakiem mobilizacji do obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech ich brzmienie głosi światu Ewangelię życia, budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych. Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne – mówił Ojciec Święty.

W trakcie katechezy Papież kontynuował rozważania na temat listu św. Pawła do Galatów. Wskazał, że Apostoł Narodów przypomina wspólnocie pierwszych chrześcijan, by nie opierali swojej religijności tylko na obrzędach i przestrzeganiu nakazów tradycji.

Jak mówił Papież, św. Paweł przypomina, że w centrum tajemnicy zbawienia i wiary jest krzyż Chrystusa, Jego śmierć i zmartwychwstanie.

Ojciec Święty mówił też na temat owoców Ducha Świętego. Wymienił wśród nich „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność czy opanowanie”. Zastrzegł przy tym, że pragnąc ich, należy pamiętać, że dążenia ducha i ciała są sobie przeciwstawne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl