fot. PAP/EPA

Ojciec Święty pobłogosławił dzwon wykonany przez polską fundację ,,Życiu Tak”

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił dzwon noszący imię ,,Głos Nienarodzonych”. Wykonała go polska fundacja ,,Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dzwon ma przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego. Jego przeznaczeniem ma być udział w marszach za życiem. Papież Franciszek mówił o tym, kierując swoje pozdrowienie do Polaków.

– Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech jego głos budzi sumienie stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie – akcentował Papież.

Podczas katechezy Ojciec Święty mówił o znaczeniu zasady pomocniczości. Wskazywał też na brak poszanowania dla niej, który rozprzestrzenił się jak wirus.

Papież Franciszek podkreślał, że dziś bardziej słuchamy dużych koncernów niż ludzi, co nie jest właściwą drogą. Zaznaczył, że potrzeba nam pomocniczości.

– Budujmy przyszłość, w której wymiar lokalny i globalny wzajemnie się ubogacają; w której może rozkwitać piękno i bogactwo mniejszych grup opuszczonych. Oni mogą zakwitnąć, angażując się, służąc i dając więcej tym, którzy mają mniej – zaznaczył Ojciec Święty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl