fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Zaangażowanie na rzecz pokoju i braterstwa rodzi się zawsze oddolnie

Ojciec Święty apeluje o pokój w Ziemi Świętej. Papież  Franciszek modlił się w niedzielę także w intencji Birmy, gdzie doszło do wojskowego zamachu stanu i fali przemocy.

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Ojciec Święty sprawował Mszę św. w Bazylice św. Piotra w intencji Birmy, gdzie doszło do wojskowego zamachu stanu i fali przemocy. „Proszę, nie traćcie nadziei, zachowajcie wiarę i braterstwo” – apelował Papież do Birmańczyków.

– Jakże bardzo potrzebne jest braterstwo, zwłaszcza dzisiaj! Wiem, że niektóre sytuacje polityczne i społeczne są większe niż Wy, ale zaangażowanie na rzecz pokoju i braterstwa rodzi się zawsze oddolnie – mówił Biskup Rzymu.

W samo południe Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na modlitwie Regina Coeli. Wspólnie z wiernymi modlił się, aby każdy z nas był odważnym świadkiem Zmartwychwstałego Pana w świecie, w konkretnych sytuacjach życiowych.

Papież apelował także o przerwanie działań zbrojnych w konflikcie izraelsko-palestyńskim. W ostatnich dniach dochodzi bowiem do gwałtownych starć zbrojnych między Strefą Gazy a Izraelem. Wśród zabitych są dzieci.

– W imię Boga, który stworzył wszystkie istoty ludzkie równe w prawach, obowiązkach i godności wzywam do tego, by żyły między sobą jak bracia. Kieruję apel o spokój, a do odpowiedzialnych, by przerwano szczęk oręża i by wejść na drogi pokoju, także z pomocą wspólnoty międzynarodowej – akcentował Ojciec Święty.

Biskup Rzymu prosił o nieustanną modlitwę, by Izraelczycy i Palestyńczycy mogli znaleźć drogę dialogu oraz przebaczenia, by byli cierpliwymi budowniczymi pokoju i sprawiedliwości otwierając się krok po kroku na wspólną nadzieję oraz koegzystencję między braćmi. Papież Franciszek modlił się także z wiernymi za ofiary tego konfliktu – zwłaszcza dzieci.

TV Trwam News

drukuj