Jutro rusza akcja modlitewna „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Pod hasałem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” rusza w niedzielę akcja modlitewna z okazji 5. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.

Do udziału w modlitwie zachęca m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki, który objął patronat nad wydarzeniem. Inicjatywa jest odpowiedzią Wspólnoty Ruchu Lednickiego na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Włączy się w nią ponad 45 zorganizowanych grup, m.in. w Warszawie, Krakowie oraz Gnieźnie. Samodzielnie modlić się będą również dziesiątki osób w całej Polsce.

Pomysłodawca akcji Rafał Orzechowski z Ruchu Lednickiego podkreśla, że inicjatywa jest dobrą okazją do zjednoczenia się.

– W tym roku obchodzimy 5. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Kiedy rok temu byłem jednym z delegatów przekazującym symbole Dni Młodzieży dla młodzieży z Panamy, Papież Franciszek powiedział do mnie: „ja się modlę za ciebie, a ty módl się za mnie”. Dlatego uważam, że ta umowa jest obowiązująca. Musimy po prostu starać się zjednoczyć. Nie możemy tej okazji przegapić, dlatego zapraszamy wszystkie środowiska, wszystkie ruchy, stowarzyszenia nie tylko młodzieżowe, również osób dorosłych oraz zgromadzenia zakonne, abyśmy wszyscy zjednoczyli się na wspólnej modlitwie – apeluje Rafał Orzechowski z Ruchu Lednickiego.

Organizatorzy akcji proponują, by wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojca Świętego Franciszka.

Aby dołączyć do inicjatywy należy wypełnić specjalny formularz na stronie KEP. W Internecie dostępna jest również mapa miejsc modlitwy. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl