D. Trump rozmawiał o Korei Płn. z prezydentami Chin i Francji

Pekin docenia wysiłki Waszyngtonu, by rozwiązać problem programu nuklearnego Korei Północnej na drodze dyplomacji – napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump o swojej rozmowie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem na temat planów spotkania z przywódcą KRLD.

„Prezydent Xi powiedział mi, że docenia fakt, iż USA pracują nad rozwiązaniem problemu na drodze dyplomacji, a nie obierając złowrogą alternatywę. Chiny są w dalszym ciągu pomocne!” – napisał Donald Trump na Twitterze w sobotę.

Jak podał Biały Dom, przywódcy rozmawiali w piątek o ostatnich wydarzeniach związanych z Koreą Północną. Obaj „z zadowoleniem przyjęli perspektywę dialogu” między USA a KRLD, i zobowiązali się do „utrzymania presji i sankcji do czasu, aż Korea Północna podejmie konkretne kroki w stronę całkowitej, weryfikowalnej i nieodwracalnej denuklearyzacji”.

Prezydent Trump zapewnił na Twitterze, że „umowa z Koreą Północną jest jak najbardziej w procesie tworzenia” i jeśli zostanie ukończona, będzie „bardzo dobra dla świata”. „Czas i miejsce do ustalenia” – dodał.

W piątek Donald Trump rozmawiał o Korei Północnej również z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Jak poinformował w sobotę Biały Dom, politycy poruszyli też kwestię amerykańskich ceł na stal i aluminium.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl