fot. PAP/EPA

D. Trump: Nie chcę wojny z Iranem, ale gdyby do niej doszło, nie trwałaby długo

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w środę, że nie chce wojny z Iranem, ale gdyby do niej doszło, nie trwałaby długo. Podkreślił też, że ma „nieograniczoną ilość czasu”, by próbować osiągnąć porozumienie z Teheranem.

Donald Trump, pytany na antenie Fox Business Network o to, czy szykuje się wojna, odparł: „Mam nadzieję, że nie, ale gdyby coś miało się zdarzyć, mamy bardzo mocną pozycję”.

„Gdyby coś miało się zdarzyć, nie trwałoby to zbyt długo” – dodał.

Wykluczył przy tym możliwość interwencji wojsk lądowych.

W ostatnich tygodniach obserwowany jest znaczący wzrost napięcia między Waszyngtonem i Teheranem, do czego przyczyniły się zwłaszcza atak z 13 czerwca na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej oraz zestrzelenie amerykańskiego drona 20 czerwca. O jeden i drugi incydent USA obwiniają Iran. Teheran kategorycznie odrzuca oskarżenia Waszyngtonu o zaatakowanie tankowców, a w przypadku drona twierdzi, że zestrzelił go, gdyż wtargnął w irańską przestrzeń powietrzną. USA utrzymują, że do zestrzelenia tego bezzałogowego samolotu doszło w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

Podczas środowego wywiadu Trump zaznaczył, że był „miły” dla Iranu, ponieważ nie zarządził nalotów na ten kraj w odpowiedzi na zestrzelenie wartego ponad 100 mln dolarów drona.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl