fot. PAP/Marcin Obara

K. Sobolewski: Na szczęście atak Iranu okazał się atakiem propagandowym

Na szczęście atak Iranu okazał się atakiem propagandowym, nie ma strat w ludziach; jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami w NATO – mówił szef komitetu wykonawczego, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków. Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża – zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji.

Krzysztof Sobolewski pytany w Radiu Plus o zaistniałą sytuację stwierdził, że Iran musiał „pokazać coś swoim obywatelom, że odpowiedzieli, ale jak gdyby nie odpowiedzieli”.

„Na szczęście ten atak okazał się takim propagandowym i liczę, że teraz nastąpi deeskalacja. Do użytku wewnętrznego dla Irańczyków poszedł przekaz, że odpowiedzieliśmy mocno. Tak naprawdę dzięki Bogu nic się nie stało większego, nie ma strat w ludziach, tym bardziej żadnemu z polskich żołnierzy nic się nie stało” – mówił polityk PiS.

Krzysztof Sobolewski pytany był też czy w zaistniałej sytuacji prezydent Andrzej Duda nie powinien zwołać posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami w NATO i mamy wszystkie informacje, które są konieczne do tego, by podejmować kolejne decyzje w tym względzie. Z tego też wynika to, że pan prezydent nie widzi potrzeby zwoływania RBN, który jest organem doradczym, więc o niczym nie stanowi” – powiedział.

„Sądzę że jakby zaszła taka potrzeba, pan prezydent zwołałby Radę Bezpieczeństwa Narodowego, w tej chwili nie ma takiej potrzeby” – dodał Sobolewski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl