fot. PAP/EPA

Silne wstrząsy tektonieczne na południu Iranu – są ofiary śmiertelne

Seria trzęsień ziemi o magnitudzie wystąpiła w piątek wieczorem i dziś nad ranem w południowym Iranie – poinformowało Śródziemnmorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Według irańskich mediów co najmniej 5 osób poniosło śmierć.

Według oficjalnej agencji IRNA po wstrząsie o magnitudzie 6,3 nastąpiły dwa o magnitudzie 6,1. Wioska Sayeh Khosh, na wybrzeżu Zatoki Perskiej legła w gruzach.

Później wystąpiło co najmniej 12 wstrząsów wtórnych.

„Pięć osób zginęło a 12 przewieziono do szpitala” – powiedział państwowej telewizji Mehrdad Hassanzadeh, szef służb ratunkowych w prowincji Hormozgan.

„Trwa akcja ratunkowa, dostarczamy namioty, które posłużą jako tymczasowe schronienie” – dodał.

Iran położony jest na terenie o wysokiej aktywności sejsmicznej. W ciągu ostatnich lat wystąpiło tam wiele niszczycielskich trzęsień ziemi. W 2003 r. w trzęsieniu o magnitudzie 6,6, w prowincji Kerman zginęło 31 tys. osób. Zniszczone zostało wówczas starożytne miasto Bam.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl