fot. www.oscepa.org

29. Doroczna Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE

W brytyjskim Birmingham rozpocznie się dziś pięciodniowa 29. Doroczna Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. W jej trakcie głos zabierze m.in. szef polskiego MSZ, Zbigniew Rau, który z racji polskiego przewodnictwa pełni funkcję przewodniczącego OBWE.

Polski parlament reprezentować będą z Barbara Bartuś, Agnieszka Pomaska, Joanna Lichocka, Radosław Fogiel, Rafał Adamczyk i Grzegorz Birecki.

O tym, czego będzie dotyczyła tegoroczna letnia sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, mówiła Barbara Bartuś, przewodnicząca polskiej delegacji.

– Przygotowane są projekty rezolucji potępiających agresję Rosji. Ponadto odbędą się, jak na każdej dużej sesji, wybory władz do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Bardzo ważne jest, że delegacja z Ukrainy przygotowała poprawki do regulaminu Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, żeby można było zawiesić w prawach członka kraj, który wykaże się agresją, napadnie na inne niepodległe państwo – powiedziała Barbara Bartuś.

29. Doroczna Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE będzie pierwszą po pandemii sesją z osobistym udziałem członków Zgromadzenia.

Posiedzenie odbędzie się bez udziału przedstawicieli Rosji i Białorusi, którzy nie mogą wjechać do Wielkiej Brytanii z uwagi na nałożone sankcje po agresji na Ukrainę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl