fot. https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/

Podsumowanie akcji „Kup Pan szczoteczkę!”

Poznańska Fundacja Redemptoris Missio zakończyła zbiórkę szczoteczek do mycia zębów dla dzieci z Afryki. To odpowiedź na prośby misjonarzy, którzy w prowadzonych przez siebie szkołach uczą dzieci mycia zębów.

„Kup Pan szczoteczkę!” pod takim hasłem Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zbierała szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci z misyjnych placówek w Afryce. To już czwarta edycja akcji.

– Rzeczy, które otrzymamy od naszych darczyńców, wyślemy do polskich misjonarzy. Oni w Afryce prowadzą bardzo często szkoły, przedszkola i dzięki tym szczoteczkom będą mogli wprowadzić mycie zębów na przerwach. Będą mogli nauczyć dzieci dbania o higienę jamy ustnej – mówiła Justyna Janiec-Palczewska, prezes poznańskiej fundacji.

Szczoteczki i pasty trafią między innymi do Republiki Środkowoafrykańskiej.  Pracuje tam tylko 10 stomatologów. Do tego nikt nie zna ich wykształcenia, tak więc pacjenci bardzo często umierają z powodu używania przez nich niesterylnych narzędzi.

– Jeśli kogoś w afrykańskim buszu boli ząb, to jedyną szansą na uratowanie jest wizyta u szamana – oznajmiła Justyna Janiec-Palczewska.

Zbiórki past i szczoteczek do zębów odbywały się w szkołach i w kościołach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl