„Płody na obrazy” – wystawa pro-life w Krakowie

W krakowskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego otwarto wystawę dot. ochrony życia od poczęcia. Jej hasło to „Płody na obrazy”. Ekspozycję można oglądać do niedzieli.

„Płody na obrazy” to wystawa sztuki pro-life. Jest ona dziełem współczesnych artystów polskich, którzy podejmują temat ochrony życia nienarodzonych – mówił Konstanty Pilawa, jeden z organizatorów wydarzenia, redaktor naczelny czasopisma idei „Pressje”, wydawanego przez Klub Jagielloński.

– Między 1 a 3 lipca w krakowskiej siedzibie Klubu  Jagiellońskiego można zwiedzać wystawę. Serdecznie zapraszam, szczególnie na finisaż wystawy w niedzielę o godz. 19.00. Staramy się pokazywać, że ochrona życia nie może się kończyć tylko i wyłącznie na prawnych zakazach, ale musi obejmować również takie aspekty jak np. estetyka, etyka czy metafizyka płodów. Sama wystawa jest jednocześnie premierą najnowszego numeru czasopisma idei „Pressje” właśnie z tytułem „integralny pro-life” – powiedział Konstanty Pilawa.

„Chodzi o to, żeby o życiu myśleć w sposób całościowy, zintegrowany i żeby kryterium jego afirmacji albo odrzucenia nie było kryterium wygody, tylko kryterium jego niezbywalnej wartości” – podkreślił dr hab. Łukasz Murzyn, dziekan wydziału sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którego dzieła także można oglądać na wystawie.

– Zmagania z koronawirusem i ostatnia wojna na Ukrainie sprawiają, że mnóstwo ludzi przebudowuje swój stosunek do wartości życia. W naszym społeczeństwie mamy czasami do czynienia z paradoksem, że z jednej strony oburzamy się na zbrodnie wojenne, na zabijanie, boimy się o nasze życie, a z drugiej strony mnóstwo osób popiera aborcję. Wystawa w Krakowskim Klubie Jagiellońskim i ostatni numer Pressji próbują zaproponować zintegrowane myślenie o wartości życia, o jego afirmacji – podsumował dr hab. Łukasz Murzyn.

Wystawie towarzyszyć będą dyskusje dotyczące ochrony życia od poczęcia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl