fot. PAP/Adam Warżawa

RCB: po nawałnicach 46 tysięcy odbiorców bez prądu

Po nawałnicach 46 tysięcy odbiorców nie ma dziś prądu – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Z powodu burz na czas nie przyjechało ponad tysiąc pociągów.

Energii elektrycznej nie ma 15,6 tys. gospodarstw w woj. pomorskim, 10,8 tys. w woj. świętokrzyskim oraz 7,3 tys. w woj. zachodniopomorskim.

RCB podało, że z powodu burz opóźnionych było 1338 pociągów.

Straż Pożarna od piątku do dzisiejszego poranka interweniowała 3682 razy. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Karol Kierzkowski, poinformował, że w czasie nawałnic siedem osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ponad 44 mln odbiorców otrzymało SMS-owy alert RCB przed burzą.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl