fot. https://bialykruk.pl/

Środowiska lewicowe nie ustają w ataku na autora podręcznika do przedmiotu „Historia i teraźniejszość”

Podręcznik do nauki przedmiotu „Historia i teraźniejszość” został już zaakceptowany. Zarówno autor podręcznika, prof. Wojciech Roszkowski, jak i treść publikacji są krytykowani przez środowiska lewicowo-liberalne.

W okresie PRL działacz polskiego Porozumienia Niepodległościowego, wykładowca akademicki, także w Stanach Zjednoczonych, w latach 2004-2009 przewodniczący rady Muzeum Historii Polski, przewodniczący rady naukowej Polskiej Akademii Nauk, autor wielu publikacji naukowych, w tym podręczników szkolnych do nauki historii. Profesor Wojciech Roszkowski to wybitny przedstawiciel świata nauki, a teraz także autor podręcznika do nowego przedmiotu – „Historia i teraźniejszość”. Właśnie ostatni fakt stał się przyczyną licznych ataków wobec profesora Wojciecha Roszkowskiego.

– Mamy do czynienia jednocześnie z trudną do zaakceptowania agresją wobec pana profesora, gdzie kwestionuje się jego dorobek, również to konkretne dzieło, które jak wszystkie inne podręczniki podlegało ocenie rzeczoznawców. Oceny merytoryczne są już znane i wiemy o tym, że są jednoznacznie pozytywne – wskazał Radosław Brzózka, pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. strategii edukacyjnej.

To także atak na polskie szkolnictwo, który jest wymierzony również wobec nauczycieli.

– Dzisiaj czytamy w mediach społecznościowych groźby skierowane do nauczycieli, którzy będą uczyć nowego przedmiotu, że będą piętnowani, jeśli skorzystają z oferty, która rzeczywiście już za chwilę będzie dostępna – powiedział Radosław Brzózka.

Podręcznik do „Historii i teraźniejszości” został dopuszczony do użytku szkolnego. Opozycja już zapowiedziała, ze będzie promować alternatywny podręcznik.

„Dziwna sytuacja, w której za pieniądze Ministerstwa Edukacji i Nauki promowany jest jeden „podręcznik” do HIT, i do tego gniot, musi być wyjaśniona. Z dobrych wieści – powstaje konkurencyjny i podobno niezły podręcznik do HIT” – napisała poseł Katarzyna Lubnauer.

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądał konkurencyjny podręcznik i jakie będzie zawierał treści. Nowy przedmiot ruszy w szkołach ponadpodstawowych od nowego roku szkolnego. Kwalifikacje do jego prowadzenia mają nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl