Ruszyły zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Pielgrzymi z Polski już mogą zapisywać się na najbliższe Światowe Dni Młodzieży. Kolejne spotkanie młodych odbędzie się od 1 do 6 sierpnia 2023 roku.

Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku trwać będą Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Pielgrzymi z Polski mogą już rejestrować się w krajowym systemie –poinformował dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, ks. Tomasz Koprianiuk.

Biuro szacuje, że do Portugalii wybierze się 10 tysięcy Polaków. Aby się zarejestrować, trzeba wejść na stronę  www.sdmpolska.pl.

„Opiekunowie grup mogą się zgłaszać, zakładając na stronie sdmpolska.pl profil, który będzie aktywny także w razie innych wydarzeń organizowanych przez nasze biuro” – wskazał ks. Tomasz Koprianiuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM

Na wyjazd mogą rejestrować się także osoby indywidualne. Planowany koszt wynosi około czterech tysięcy złotych, ale to tylko szacunkowa kwota, która może ulec zmianie.  Wydarzenie rozpoczną tzw. Dni w Diecezjach, podczas których Polacy zostaną zakwaterowani w prywatnych domach u portugalskich rodzin. Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był święty Jan Paweł II.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl