Niepokojące wyniki raportu RCB ws. ŚDM

Zorganizowanie w Brzegach Światowych Dni Młodzieży może stanowić zagrożenie zdrowia i życia  uczestników – tak ma wynikać z raportu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, do którego dotarła telewizja „TVN24”.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przeanalizowało projekt planu zabezpieczenia ŚDM w Krakowie. W treści Centrum wskazało m.in., że wiadukty kolejowe na Polach Miłosierdzia mają zbyt wąskie przepusty. Co w konsekwencji – w razie zagrożenia – może uniemożliwić sprawną ewakuacje.

Wśród zastrzeżeń znalazł się także fakt, że plan ŚDM nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia medycznego. Jako trudne do realizacji wskazano też wykonanie niezbędnych robót na wałach przeciwpowodziowych.

Premier Beata Szydło odnosząc się do sprawy powiedziała, że rząd wie o zastrzeżeniach służb i trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa.

Po to są raporty, żeby wyciągać z nich wnioski i na ich podstawie przeprowadzać konieczne zmiany i poprawić to bezpieczeństwo. W tej chwili pracujemy również nad wynikami swojego raportu, więc służby się do tego przygotowują. Nawet w tej chwili trwa posiedzenie zespołu, więc na bieżąco musimy to wszystko analizować. W tej chwili pracujemy nad tym raportem i nad poprawą bezpieczeństwa – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r. Do Polski przybędą młodzi z różnych zakątków świata.

RIRM

drukuj