ŚDM: ks. kard. Dziwisz dokonał pierwszego wpisu do Księgi Miłosierdzia

Ks. kard. Stanisław Dziwisz jako pierwszy wpisał się w sobotę do Księgi Miłosierdzia, w której będzie można zamieścić wpisy dla papieża Franciszka. Księga znajduje się w Domu Miłosierdzia na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką.

Metropolita krakowski napisał, że „z radością spełniamy życzenie Ojca Świętego Franciszka, aby w Roku Miłosierdzia powstały Dzieła Miłosierdzia”.

„Niech ten dom służy potrzebującym i wszystkim przypomina słowa Pana Jezusa: <<Błogosławieni Miłosierni>>. Panie spraw, aby nikomu nie zabrakło chleba, a ten dom niech będzie przypomnieniem dla wszystkich, że chlebem należy się dzielić” – głosi wpis ks. Kardynała.

Księgę umieszczono w gotowym już apartamencie papieskim w Domu Miłosierdzia. Pomieszczenie jest skromne, wystrojem nawiązuje do apartamentu Jana Pawła II z Loreto. Wyposażono je w szerokie łóżko z wygodnym materacem, szafę, biurko, nocny stolik i rzeźbione krzesła obite białym aksamitem. Władze gminy Wieliczka mają nadzieję, że zatrzyma się tam papież Franciszek. „Zatrzymać się tu może, bo przecież dom jest bardzo wygodny” – ocenił ks. kard. Dziwisz.

Przekazał on na ręce burmistrza Wieliczki Artura Kozioła dar, który pozostawiono w apartamencie: haftowany na jedwabiu portret św. Jana Pawła II, który polski papież otrzymał podczas pielgrzymki do Japonii.

Metropolita krakowski ocenił, że dom wybudowany ze składek zebranych przez krakowski Caritas wśród wiernych w całej archidiecezji jest „wielkim dziełem miłosierdzia”.

„Bardzo się z tego cieszę, że nie tylko jest ogromny plac, już przygotowany, gdzie Ojciec Święty spotka młodzież, ale powstał też dom, który będzie służył biednym, potrzebującym, a ci, którzy tu przyjdą przynajmniej pomyślą, że są biedni, z którymi się trzeba dzielić” – zaznaczył ks. Kardynał.

PAP/RIRM

drukuj