Z. Ziobro na kongresie PiS: Jesteśmy razem

Jesteśmy razem, nikt nie rozbije naszej jedności – z takim przesłaniem wystąpili na kongresie Prawa i Sprawiedliwości liderzy Solidarnej Polski oraz Polski Razem – Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Obie partie razem z PiS tworzą Zjednoczoną Prawicę.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w rządzie PiS Jarosław Gowin  mówił, że  obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie stworzyć z Polski oazę wolności. Zaznaczył, że mimo różnic partie zachowują jedność, której nikt nie rozbije. Jarosław Gowin dodał, że partie stoją wobec nowych wyzwań i oprócz jedności potrzebne jest poszerzenie programowe oraz szersze otwarcie na nowe środowiska konserwatywne, prawicowe i nowych wyborców.

Jesteśmy razem, tworzymy jedność, to boli naszych przeciwników – mówił z kolei Minister Sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro.

– Oni by chcieli, aby na prawicy były swary, konflikty i kłótnie, ale my pokazujemy, i w trakcie wyborów, kiedy startowaliśmy z jednej listy wyborczej, zyskując premię dla całego obozu prawicy, i wtedy, kiedy tworzyliśmy wspólny klub parlamentarny, i dziś – kiedy pracujemy budując jedność w rządzie. Pokazujemy tę zgodną współpracę na rzecz dobrej zmiany, na rzecz przyszłości Polski. Jesteśmy razem tu, jesteśmy razem w parlamencie, w rządzie – wszędzie tam w Polsce, kiedy i gdzie potrzeba budowy dobrej zmiany na przyszłość – mówił minister Zbigniew Ziobro.

Polityk zaznaczył, że największą zasługę w powstaniu jednego obozu patriotycznego i wspólnego rządu ma prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W trackie obrad kongres PiS wybierze władze partii. Jarosław Kaczyński najpewniej nie będzie miał konkurenta w wyborze szefa ugrupowania na kolejną 3-letnią kadencję.

 

RIRM

drukuj