PAP/Zbigniew Meissner

Min. Z. Ziobro na Śląsku: Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu

Politycy Solidarnej Polski zapewniają, że będą dalej bronić polskiego górnictwa i energetyki opartej na węglu. Kontynuują oni cykl spotkań z mieszkańcami województwa śląskiego, podczas którego chcą sprostować kłamstwa na temat węgla i górnictwa, jakie ich zdaniem padły z ust szefa Platformy Obywatelskiej.

Minister Zbigniew Ziobro powiedział w Jastrzębiu Zdroju, że Solidarna Polska konsekwentnie broni polskiego węgla, polskich kopalń – najtańszego prądu i najtańszej energii dla Polaków. Dodał, że kryzys za naszą wschodnią granicą udowodnił, że suwerenność, bezpieczeństwo energetyczne oraz tani prąd to właśnie węgiel.

– Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu. Energetyka węglowa zapewnia bowiem najtańszą energię potrzebną polskiej gospodarce i obywatelom – zaznaczył Prokurator Generalny.

Lider Solidarnej Polski wskazał, że wizyta na Śląsku ma na celu ukazanie hipokryzji przewodniczącego PO Donalda Tuska ws. podejścia do węgla. W ostatnich dniach były premier spotykał się z mieszkańcami regionu i zapewniał, że w śląskich kopalniach będzie wydobywać się węgiel.

– Donald Tusk i jego ekipa rządowa jeszcze nie tak dawno kazali strzelać do górników właśnie w Jastrzębiu, a dzisiaj ten sam Donald Tusk przebiera się niczym wilk w owczą skórę i udaje, że jest przyjacielem górników, przyjacielem polskiego górnictwa i energetyki węglowej. Myślę, że zachowanie Donalda Tuska, ta hipokryzja, zakłamanie nie wymagają tutaj na Śląsku głębszego komentarza. Jesteśmy tutaj, by jeszcze raz powiedzieć, że nie pozwolimy okłamywać górników i nie pozwolimy też likwidować polskich kopalni, czyli miejsc pracy na Śląsku – powiedział minister sprawiedliwości.

Wiceminister Michał Woś ocenił z kolei, że Polska powinna „twardo negocjować” na forum unijnym obronę polskiego węgla i górnictwa. Dodał, że węgiel – nie tylko, jak obecnie koksowy, ale także energetyczny – powinien być uznany za surowiec strategiczny dla Unii Europejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl