fot. PAP/Marcin Obara

Min. Z. Ziobro: Dziękuję PiS za wycofanie ustawy o bezkarności z Sejmu

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podziękował PiS za wycofanie projektu tzw. ustawy o bezkarności. Jak podkreślił, Zjednoczona Prawica ma odważny plan reformy państwa. „Wierzę, że z tak obranej drogi nie zejdziemy; wiele nas łączy” – dodał.

„Dziękuję PiS za wycofanie ustawy o bezkarności z Sejmu. Równość wobec prawa to kluczowa wartość dla naszego obozu. Jako Zjednoczona Prawica mamy odważny plan reform państwa, wierzę, że z tak obranej drogi nie zejdziemy. Wiele nas łączy, możemy dużo zrobić dla Polski” – napisał Ziobro w czwartek na Twitterze.

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski (Solidarna Polska) w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie również wyraził satysfakcję z powodu wycofania przez PiS ustawy COVID-owej, a także z tego, że „zostały wysłuchane argumenty Solidarnej Polski” w tym zakresie.

„Bardzo serdecznie panu (wice)marszałkowi (Ryszardowi) Terleckiemu i posłom PiS dziękujemy, że zrozumieli, jak bardzo ważna jest to kwestia z punktu widzenia tego, co robią politycy Solidarnej Polski” – powiedział Kowalski.

Według niego, „to bardzo dobra, merytoryczna i spokojna decyzja”.

„Chyba nie znam ani jednego obywatela, który chciałby, aby politycy, urzędnicy, byli wyjęci spod prawa, by stosować podwójne standardy” – powiedział Kowalski.

„Wartością, którą od zawsze kieruje się minister (sprawiedliwości) Zbigniew Ziobro jest równość wobec prawa. Ta informacja nas naprawdę bardzo cieszy i jesteśmy optymistami, co do dalszej przyszłości Zjednoczonej Prawicy jako najlepszego projektu w III RP, jeżeli chodzi o rządy prawicy” – powiedział Kowalski.

Jak zaznaczył, nie mam żadnej wątpliwości, że liderzy i politycy Zjednoczonej Prawicy chcą realizować wspólny program.

„Myślę, że prze trzy lata ten program będziemy realizować” – powiedział.

Zaznaczył, że jest optymistą – jeśli chodzi o przyszłość Zjednoczonej Pawicy.

Oświadczył jednocześnie, że Solidarna Polska nie zmienia zdania w kwestii braku poparcia dla projektu ustawy o ochronie zwierząt.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował PAP, że na Konwencie Seniorów ok. godz. 20.00 padnie wniosek o zdjęcie z porządku głosowań projektu noweli ws. odpowiedzialności urzędników. Obecnie na stronie internetowej Sejmu znajduje się porządek głosowań, w którym projekt ten jest jeszcze ujęty.

Wycofanie projektu noweli ustawy „covidowej” dotyczącego kwestii odpowiedzialności za naruszanie obowiązków służbowych lub obowiązujących przepisów przy przeciwdziałaniu Covid, Terlecki zapowiedział po posiedzeniu klubu PiS w czwartek po południu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl