Ks. kard. Dziwisz z wizytą w Niemczech

Ks. kard. Stanisław Dziwisz rozpoczął dziś wizytę w Sanktuarium Maryjnym w Kevelaer w Niemczech. Odbędą się tam uroczystości upamiętniające 25 rocznicę wizyty Jana Pawła II.  Około godz. 20.00, ks. kardynał będzie uczestniczył w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą.

Ks. Kardynał chce podczas tego spotkania przybliżyć postać Jana Pawła II, jako wzór do naśladowania – mówi ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

– Będzie mówił o świętości Jana Pawła II, o jego drodze do świętości. Szczególnie chodzi o to, żeby małym dzieciom, młodzieży pokazać Ojca Św. jako wzór do naśladowania młodego chłopca z Wadowic, który odważnie idzie za powołaniem, realizuje je i potem dzieli się tą swoją radością spotkania z Jezusem, z innymi – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Główne uroczystości odbędą się jutro o godz. 10:00. W Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta pontyfikalna, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. W homilii, ks. kard. Stanisław Dziwisz nawiąże do słów Jana Pawła II, wypowiedzianych w czasie inauguracji pontyfikatu – dodaje ks. prof. Jan Machniak.

– Ks. kard. wygłosi homilię na temat „Powiedzcie małodusznym odwagi. Nie bójcie się”. Ks. kard. chce nawiązać w ten sposób do słów Ojca Św. wypowiedzianych w czasie inauguracji pontyfikatu „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Będzie to również modlitwa szczególna w dniu Wszystkich Świętych, kiedy Kościół cieszy się radością tych którzy osiągnęli już szczęście wieczne – dodaje ks. prof. Jan Machniak.

Po uroczystościach, ks. kardynał spotka się z władzami miasta Kevelaer. Będzie to spotkanie z przedstawicielami wspólnoty niemieckiej, która będzie gościć ks. kardynała. Podróż ks. kard. Dziwisza zakończy się w dzień zaduszny, powrotem do Krakowa.

Wypowiedź ks. prof. Jana Machniaka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl