fot. krakow2016.com

Ruszają koncerty promujące idee wolontariatu na ŚDM

Pod hasłem „Are you ready?” w Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie odbędą się koncerty promujące ideę wolontariatu. Wystąpią na nich ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży m.in. Arkadiusz „Arkadio” Zbozień, Dariusz Malejonek z formacją Maleo Reggae Rockers i raper Tau.

Podczas koncertów działać będą stoiska, na których będzie można uzyskać informację oraz przewodnik dla wolontariuszy pomagających podczas ŚDM. Jak podkreślają organizatorzy chodzi o promocję idei wolontariatu w ogóle, a nie wyłącznie w kontekście tego wydarzenia.

Koncerty odbędą się: 31 maja w ICE Kraków, 3 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, 10 czerwca w Hali Stulecia we Wrocławiu i 12 czerwca na warszawskim Torwarze.

„Wspólnie z artystami, którzy są ambasadorami ŚDM postanowiliśmy wyjść w przestrzeń publiczną, do dużych sal koncertowych, by zapytać ludzi nawiązując do słów papieża Franciszka +Czy jesteście gotowi powiedzieć tak?+. Chcemy uzmysłowić młodzieży, że wolontariat jest bardzo ważny i potrzebny i zapytać wszystkich, czy rzeczywiście jesteśmy gotowi na ŚDM i jakie znaczenia dla każdego z nas ma Rok Miłosierdzia w Kościele” – mówił szef Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu Adam Guzdek.

„Koncerty mają chrześcijańskie przesłanie i chcielibyśmy, aby takich wydarzeń było więcej, bo za mało jest muzyki chrześcijańskiej na rynku” – dodał.

Rekrutacja wolontariuszy, którzy będą potrzebni podczas ŚDM została przedłużona do 31 maja i jak mówi Katarzyna Kucik z departamentu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM nie zostanie po raz kolejny wydłużona.

Do tej pory zrekrutowano blisko 13 tys. wolontariuszy, z których ok. 3,5 tys. to obcokrajowcy. Od niedzieli emitowany ma być spot telewizyjny, w którym ambasadorzy ŚDM: Łukasz Golec, Dariusz Malejonek, Jan Mela i Brygida Grysiak namawiać będą do zostania wolontariuszem.

ŚDM

Kliknij, aby powiększyć

PAP/RIRM

drukuj