700 młodych mieszkańców Ziemi Świętej jedzie na ŚDM

700 mieszkańców diecezji z Ziemi Świętej weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – poinformowały włoska agencja katolicka SIR i watykański dziennik „L’Osservatore Romano”. Wśród pielgrzymów będą Palestyńczycy ze Strefy Gazy.

Do Polski na ŚDM z papieżem Franciszkiem pojedzie znacznie więcej młodych ludzi z Ziemi Świętej, niż na poprzedni zlot do Rio de Janeiro w 2013 roku. Do  Brazylii udało się 30 osób.

Według informacji łacińskiego patriarchatu Jerozolimy w grupie pielgrzymów udających się do Krakowa będzie około 100 Jordańczyków i 200 Palestyńczyków, wśród nich pięcioro mieszkańców Strefy Gazy. Poza tym do podróży przygotowują się grekokatolicy, maronici oraz katolicy. Będzie młodzież z Drogi Neokatechumenalnej z Izraela i terenów Autonomii Palestyńskiej.

Młodzież z Ziemi Świętej spędzi przed ŚDM tydzień w pobliżu Warszawy. Wszyscy wyruszą w podróż do Polski z lotniska w Tel Awiwie.

Obecność młodzieży z Ziemi Świętej na Światowych Dniach Młodzieży będzie miała szczególne znaczenie dla papieża w związku z sytuacją na tym terenie. Tamtejszym chrześcijanom papież Franciszek często przekazuje słowa otuchy i wsparcia.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Ojciec Święty Franciszek będzie brał w nich udział od 27 do 31 lipca. Wcześniej, w dniach 20-25 lipca, na terenie wszystkich polskich diecezji (oprócz Archidiecezji Krakowskiej) odbędą się Dni w Diecezjach.

PAP/RIRM

drukuj