Panama organizatorem ŚDM 2019

Panama zorganizuje Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku – ogłosił Ojciec Święty na zakończenie niedzielnej Mszy Świętej Posłania. „Boża Opatrzność zawsze nas uprzedza. Pomyślcie, że już zdecydowała, jaki będzie kolejny etap tej wielkiej pielgrzymki rozpoczętej w 1985 roku przez świętego Jana Pawła II!” – mówił Papież do młodych.

W piątek z prezydentem Polski Andrzejem Dudą spotkał się prezydent Panamy Juan Carlos Varela Rodriguez, co dało początek medialnym spekulacjom, że to właśnie kraj Ameryki Środkowej zorganizuje kolejne Światowe Dni Młodzieży. Dziś – w trakcie wystąpienia na zakończenie niedzielnej Eucharystii w Brzegach – informację tę potwierdził Ojciec Święty.

Papież Franciszek podziękował nie tylko organizatorom Światowych Dni Młodzieży, ale przede wszystkim młodym. „Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary, który udziela się innym. Św. Jan Paweł II radował się z nieba i pomoże wam zanieść wszędzie radość Ewangelii” – podkreślił.

W tych dniach przeżyliśmy piękno powszechnego braterstwa w Chrystusie, który jest centrum i nadzieją naszego życia. Słyszeliśmy Jego głos, głos Dobrego Pasterza, żyjącego pośród nas. On mówił do serca każdego z was: odnowił was swoją miłością, pozwolił wam odczuć światło Jego przebaczenia, moc Jego łaski – zaznaczył Ojciec Święty.

Jak przyznał, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były duchowym „dotlenieniem” dla wszystkich młodych, aby mogli żyć i postępować w miłosierdziu, kiedy wrócą do swoich krajów i wspólnot. Franciszek zwrócił uwagę na znajdujący się obok ołtarza obraz Matki Bożej czczonej przez św. Jana Pawła II w sanktuarium w Kalwarii.

Ona, nasza Matka, uczy nas w jaki sposób doświadczenie przeżyte tutaj w Polsce może być owocne; mówi nam, by czynić tak, jak Ona: nie tracić otrzymanego daru, ale zachowywać go w sercu, aby wraz z działaniem Ducha Świętego zakwitł i przynosił owoc – tłumaczył Papież.

Dodał, że każdy, mimo swoich ograniczeń i słabości, może być świadkiem Chrystusa.

Eucharystię w Brzegach zakończyła wspólna modlitwa „Anioł Pański”.

 

 

RIRM/ TV Trwam News

drukuj