Papal Tram – tak będzie się nazywał tramwaj, którym jechał papież

Papal Tram – tak będzie się nazywał tramwaj, którym papież Franciszek jechał z Franciszkańskiej na błonia, na spotkanie z młodzieżą – poinformowało w czwartek krakowskie MPK. Wysiadając, papież wręczył motorniczym różańce, sam zaś dostał specjalny bilet.

Około kwadransa trwał przejazd papieża Franciszka tramwajem na trasie między siedzibą kurii krakowskiej a błoniami. Wraz z nim jechało kilkanaścioro młodych osób niepełnosprawnych z opiekunami.

Razem z papieżem do tramwaju wsiadł metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Papież Franciszek witał się z każdym, błogosławił i zamieniał kilka słów.

Po osobistym przywitaniu ze wszystkimi papież zajął miejsce i w trakcie jazdy cały czas pozdrawiał wiwatujących na jego cześć ludzi, zgromadzonych na trasie przejazdu. Po kilku minutach zmienił miejsce.

Towarzyszący papieżowi Franciszkowi pasażerowie tramwaju byli bardzo wzruszeni, mieli łzy w oczach i dziękowali za spotkanie z papieżem. Ojciec św. Franciszek był poruszony spotkaniem z nimi i bardzo szczęśliwy z gorącego powitania, które zgotowano mu na ulicach Krakowa. Cały czas uśmiechał się, machał do stojących młodych ludzi na ulicach, pozdrawiał i udzielał błogosławieństwa.

MPK przygotowało dwa specjalne komunikaty odtworzone podczas podroży papieża Franciszka: zapowiedź po hiszpańsku skąd i dokąd jedzie Papal Tram oraz informacje o przystanku końcowym na błoniach.

Jak poinformowało MPK, po przyjeździe na miejsce papież Franciszek podszedł do motorniczych, przywitał się z nimi i przekazał im pamiątkowe różańce. Papieżowi wręczono specjalny bilet – kartę miejską z jego zdjęciem i model tramwaju – jedyny na świecie taki egzemplarz.

Pamiątkowe bilety pasażera otrzymali wszyscy, którzy towarzyszyli papieżowi.

MPK poinformowało, że tramwaj, którym podróżował będzie się nazywał od czwartku Papal Tram – Tramwaj Papieski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl