Tysiące młodych przywitało Ojca Świętego na krakowskich Błoniach

Trwa ceremonia powitania Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży. Na krakowskie Błonia Papież podróżował tramwajem w towarzystwie niepełnosprawnej młodzieży. „Zdobyłeś już serca młodzieży z całego świata. Wszyscy wyrażamy Ci wdzięczność, dziękują Ci zwłaszcza młodzi Polacy i Polki” – mówił do Ojca św. ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Procesja z flagami, taniec i wspólny śpiew – w taki sposób młodzi z całego świata przywitali Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży.

Jak każdy z pielgrzymów, również papież Franciszek, otrzymał plecak wyposażony w m.in. pelerynę przeciwdeszczową, wielofunkcyjną chustę czy bransoletkę z napisem „Jezu ufam Tobie”. Przypomnijmy, że Papież był pierwszym, oficjalnie zarejestrowanym uczestnikiem ŚDM.

Na krakowskich Błoniach Ojca Świętego przywitał ks. kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski zauważył, że w Krakowie od dwóch dni trwa wielkie święto wiary.

Młodzi pochodzący z całego świata – jak widać – spotykają się razem, modlą się, dzielą się doświadczeniem wiary i radują się z przynależności do Kościoła – wielkiej wspólnoty ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana. To wszystko dzieje się w mieście w sposób szczególny związanym z inicjatorem Światowych Dni Młodzieży – św. Janem Pawłem II, a także w mieście, które nazywamy duchową stolicą Bożego miłosierdzia za sprawą św. siostry Faustyny – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Jak tłumaczył, Ewangelia, którą żyjemy, jest zawsze młoda, zawsze aktualna, przemawiająca do umysłów i serc każdego pokolenia. Tylko Chrystus ma słowa życia wiecznego, tylko On może odpowiedzieć na najgłębsze tęsknoty i pragnienia człowieka – mówił wieloletni osobisty sekretarz św. Jana Pawła II.

Chcemy z Jezusem budować świat bardziej ludzki i bardziej solidarny. Ojcze Święty, dziękujemy Ci za to, że przybyłeś do nas. Zdobyłeś już serca młodzieży z całego świata. Wszyscy wyrażamy Ci wdzięczność, dziękują Ci zwłaszcza młodzi Polacy i Polki. Dziękuje Ci cała Polska – dodał.

Na krakowskie Błonia Papież udał się tramwajem. W podróży towarzyszyła mu niepełnosprawna młodzież. Wcześniej prezydent Krakowa wręczył Ojcu Świętemu symboliczny klucz do miasta. Wieczorem Franciszek ponownie ukaże się w Oknie Papieskim przy u. Franciszkańskiej 3.

RIRM

drukuj